Partners, vyhoďte kotvy!

V květnu se vydala parta mořských vlků v čele s partnerem Radimem LUKEŠEM vstříc vlnám Středozemního moře. Pod vedením kapitána lodi se naučili, jak čelit přírodním živlům a kromě toho si také užili spoustu legrace.

„Ponoříš-li prst do moře, jsi spojen s celým světem.“ Poté co Partner Radim Lukeš, René Milichovský, D1, Martin Kružlík, D1, Aleš Plch, M3, Zdeněk Šimek, M2, a David Pokorný strávili týden na vlnách, dají staré dalmatské moudrosti určitě za pravdu.„Na lodi jsme měli spoustu prostoru na povídání a na bližší seznámení. Nevyhnuli jsme se samozřejmě ani pracovním tématům. Radim Lukeš se svým strategickým myšlením nezahálel ani na lodi, a tak se hovor stočil i k budoucím pracovním výkonům přítomných,“ podělil se o své dojmy David Pokorný z oddělení marketingu. Po dobu plavby se Radim plně podřizoval kapitánu lodi Jiřímu Brožkovi z Incentive Travel a Sainling Clubu a poslušně plnil jeho příkazy, to se však na pevnině vždy změnilo a hierarchie se navrátila do starých kolejí.

Příď lodi

Za jeden týden plavby námořníci zažili klidnou a pohodovou plavbu mezi ostrovy, ale i bouři, silný vítr, déšť a divoké vlny. Tehdy se posádka čelíc vodním živlům dokonale stmelila. Kapitán Jirka se ve výkazu vyjádřil technicky: „Tento den proběhl ostrý sail, kdy loď vyvinula rychlost 12,5 uzle.“ Další utužování v pravém slova smyslu osobních vztahů probíhalo, když někteří členové chytli mořskou nemoc. „Špatná zpráva je, že se může dostavit a dobrá je, že trvá maximálně jeden den a jen po dobu plavby. Na břehu je dobře,“ říká David Pokorný.

Po adrenalinu na moři si přítomní vychvalovali kotvení v přístavu spojené s ostrovními hospůdkami, kde si u západu slunce dopřávali rybí speciality, vychutnávali víno a místní folklor. Všichni námořníci se ve zdraví vrátili a těší se, že se jejich řady příští rok rozrostou o další dobrodruhy z Partners.

Pepek Námořník

zpět